Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Doha już za nami. Do historii przejdą wyniki rodaków. Długo będziemy wspominać nowe rekordy kraju naszych biegaczy: Marcina Lewandowskiego z biegu na 1500 m oraz „aniołków Matusińskiego” ze sztafety 4×400 m.
My też mamy za sobą swoje „małe Mistrzostwa Świata” – Sztafetowe Biegi Przełajowe Województwa Łódzkiego. Chociaż pogoda w niczym nie przypominała tej z Kataru – na termometrach widniało zaledwie 7°C, deszcz i wiatr smagały uczestników, to rozgrzewały nas emocje, które do końca każdego z biegów sięgały zenitu!

Niewiele brakowało do medalu, ponieważ dziewczynki uplasowały się tuż za podium – na IV miejscu, poprawiając ubiegłoroczny wynik o dwie lokaty. Chłopcy zajęli miejsce V i również poprawili wynik z roku 2018, gdzie zajęli miejsce VIII. Warto dodać, że zespoły znalazły się u góry tabeli wśród 27 i 28 startujących szkół!
Wielkie brawa dla zawodników i podziękowania dla rodziców, którzy nie wystraszyli się złej prognozy pogody i dali dzieciom „zielone światło” na start, bo jak widomo… nie ma złej pogody do biegania 😉