Szkoła Muzyczna I stopnia Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” w Łodzi ul. Inżynierska 2/4 posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod numerem DSA II 805/5032-552/07/IS.

Szkoła uzyskała wpis do ewidencji szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Nr 456/20/2006.

Oferta szkoły:

Zapraszamy do nas młodzież w wieku od 6 do 15 lat, do nauki gry na wybranym instrumencie, min:

• fortepianie,
  • skrzypcach,
  • gitarze,
  • perkusji,
  • flecie,
  • klarnecie.

W naszej szkole, oprócz nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu, młodzież uczestniczy w zajęciach teoretycznych (rytmika, kształcenie słuchu, audycje muzyczne) oraz chóru.

Zajęcia śpiewu to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przyjemne ze względu na fakt, iż przy pomocy utworów doświadczamy satysfakcji z samej możliwości śpiewu, pożyteczne gdyż szukając właściwych dźwięków pracujemy nad oddechem, poprawną wymową itp. Zajęcia chóru uczą wzajemnego słuchania, uwrażliwiają na współbrzmienia, natomiast zajęcia indywidualne pozwalają skoncentrować się na osobistych poszukiwaniach dźwięków i środków wyrazu artystycznego.