Rok 2014

W marcu 2014 roku, we Wrocławiu, odbył się finał konkursu „Ojczyzny – Polszczyzny”. Region łódzki reprezentowała uczennica naszego gimnazjum – Kaja Bielecka. W drugiej połowie marca uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum podejmowali rówieśników z Niemiec, a we wrześniu przebywali, w ramach wymiany międzyszkolnej, w Halle. Polscy i niemieccy uczniowie pracowali wspólnie nad projektem dotyczącym Marcina Lutra i reformacji. Certyfikat „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Program „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” realizowany był w ramach projektu polsko-szwajcarskiego KIK/34 „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w szkole oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”. Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi dla najzdolniejszych uczniów – w dniu 4 listopada w siedzibie Klubu Nauczyciela 40 uczniów łódzkich szkół otrzymało stypendia w ramach miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych „Mia100 zdolnych”. Wśród nich znalazła się uczennica naszego gimnazjum Marta Jaśkiewicz z klasy IIa.