Nasza szkoła odnowiła program wymiany międzynarodowej z uczniami z Ibbenbüren.

W dniu 22 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Niemiec na tygodniowy program wymiany z uczniami z miasta Ibbenbüren. Celem tej inicjatywy jest doskonalenie umiejętności międzykulturowych i językowych oraz zrozumienie wartości demokratycznych wspólnot.

Podczas pobytu, uczestnicy będą mieli okazję nie tylko do nauki i współpracy, ale także do zwiedzania historycznych miejsc, takich jak miasto Münster. Program ten jest doskonałą okazją do przełamania barier kulturowych i budowania trwałych więzi międzynarodowych.

W przyszłym roku szkolnym, w czerwcu 2025, spodziewamy się rewizyty niemieckich uczniów, którzy odwiedzą Polskę, co umożliwi dalsze pogłębianie wzajemnego zrozumienia i szacunku między młodymi ludźmi z obu krajów.