250 rocznia urodzin ks. J. Poniatowskiego

2013

W maju nasza szkoła została zaproszona do Warszawy na uroczyste obchody 250. rocznicy urodzin księcia Józefa Poniatowskiego organizowane przez Pałac Prezydencki.
Siódmego maja delegacja 15 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wyjechała do Warszawy. Wyjazd był nagrodą dla uczniów, którzy zostali laureatami Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. W pierwszej części wycieczki uczestnicy zwiedzili pałac Pod Blachą, którego najsłynniejszym mieszkańcem był książę Józef Poniatowski. Następnie udali się do Pałacu Prezydenckiego, w którym zauważono i pochwalono ich szkolne mundurki.
Po wyjściu z pałacu zaproszono wycieczkę do stołu, na którym czekał duży tort z wizerunkiem księcia Józefa Poniatowskiego. Był naprawdę wyśmienity!

We wrześniu szkoła powitała nas nową elewacją. W każdej sali czekały na uczniów tablice interaktywne.
W październiku rozpoczęliśmy obchody 200. rocznicy śmierci Księcia Józefa Poniatowskiego. Delegacja szkoły wzięła udział w uroczystościach złożenia kwiatów pod pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i zwiedziła okolicznościową wystawę w Muzeum Wojska Polskiego.