Sukces naszych pływaków. Wracamy z mistrzostw z workiem medali.

2019

Złoto, trzy srebrne i dwa brązowe medale – to dorobek reprezentacji T. O. „Edukacja” w VII Mistrzostwach Szkół Niepublicznych w pływaniu, które odbyły się na basenie przy ul. Styrskiej w Łodzi, gdzie wystartowało blisko 300 zawodników.

Nasza kadra liczyła szesnastu zawodników. Już na samym początku rywalizacji osiągnęliśmy upragnione złoto. Na najwyższym stopniu podium, w kategorii chłopców urodzonych w latach 2011/2012, stanął Jeremi Zawalski. Nasz mistrz okazał się najlepszy w wyścigu na 25 metrów stylem klasycznym.

Multimedalistką została Zuzia Arkusińska, która zdobyła aż dwa srebrne medale. Uczennica klasy piątej była druga – zarówno w stylu dowolnym, jak i grzbietowym (w wyścigach na 50 metrów).

Szóstoklasista, Krzysztof Goździk-Siciński, zajął w stylu klasycznym doskonałe, drugie miejsce.

Na niezwykle trudnym dystansie 100 metrów stylem zmiennym rywalizowała Maria Macias. Uczennica wywalczyła brązowy medal.

Trzecim miejscem na podium mogą poszczycić się także uczestnicy chłopięcej sztafety (4 x 25m). Po brązowy medal popłynęli: Szymon Grzeszkiewicz, Michał Mazurek, Maksymilian Piętka i Roman Siwicki.

Na słowa uznania zasłużyła też Gabrysia Wojkowska – siódmoklasistka dopłynęła do mety stylem klasycznym tuż za podium – na IV miejscu.