25 marca- Dzień Czytania Tolkiena

W piątek 25 marca 2022 roku obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena. Do tego wydarzenia przygotowali się uczniowie i nauczyciele w ramach języka polskiego i angielskiego.

Klasy szóste wzięły udział w dwuetapowym Konkursie Wiedzy o Powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne – ilustracje do książki „Hobbit…”. Uczniowie z klasy siódmej „a”, przygotowani przez panią Magdę Zając, czytali wybrane fragmenty tej powieści w oryginalnej wersji na lekcjach języka angielskiego w klasach piątych. Słuchacze utrwalili swoją wiedze o pisarzu i jego twórczości w konkursie Kahoot. Na języku polskim uczniowie z klasy 6a i 7c wysłuchali pierwszego rozdziału powieści „Władca pierścieni” i poznali ciekawostki o autorze. Laureaci ubiegłorocznego konkursu czytelniczego „Hobbit” na języku polskim w klasach 4 – 5, pod opieką pań Małgorzaty Marcinkowskiej i Anny Wilczyńskiej – Rutkowskiej, poprowadzili lekcje o Tolkienie i jego utworach. W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawkę tematyczną.

To był dzień pełen wrażeń. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Osoba odpowiedzialna za projekt:
Data rozpoczęcia projektu:
Planowana data zakończenia: