Ciekawe lekcje języka polskiego o lekturze „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

W lutym w ramach projektu międzyprzedmiotowego  „Razem z Bilbem poznajemy świat Śródziemia” na lekcjach języka polskiego on-line klasa 6a najpierw zapoznała się z postacią Tolkiena. Obejrzeliśmy prezentację o życiu i twórczości autora „Hobbita” oraz wysłuchaliśmy relacji Filipa z filmu o Tolkienie. Na kolejnej lekcji Olga zapoznała nas z krainą  hobbitów, a Oskar, Kajetan i Michał omówili występujące w utworze rasy.                     11 lutego uczniowie odwzorowali  miejsca z etapów wędrówki hobbita Bilba i jego przyjaciół w drodze do smoka Smauga. Na wstępie obejrzeliśmy prezentację komputerową Czarka o trasie wędrówki bohaterów. Po wybraniu etapu podróży uczniowie z klocków Lego tworzyli miejsca charakterystyczne dla akcji lektury, czyli dom hobbita Bilba Bagginsa, dom Beorna, jaskinię goblinów, ucieczkę w beczkach itp. Wykreowali wspaniałe budowle, szczegółowo odwzorowali wyposażenie domów. Uczniowie, którzy nie mieli klocków w domu, wykonali prace plastyczne dowolną techniką. Większość prac powstała dzięki metodzie Lego – Logos.

Projekt, realizowany na lekcjach języka polskiego i angielskiego, podsumujemy 25 marca w Dniu Czytania Tolkiena. Przed nami jeszcze konkurs czytelniczy o „Hobbicie” dla klas szóstych.

Osoba odpowiedzialna za projekt:
Data rozpoczęcia projektu:
Planowana data zakończenia: