Aktywnie świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Ostatniego dnia września wspólnie ze szkołami z całej Europy, ale także z kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej celebrowaliśmy poprzez „ruch”, Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tego wydarzenia.

W tym dniu obowiązywał nieco inny harmonogram dnia. Część nauczycieli skorzystała z ruchomego planu lekcji oraz przygotowanych przez Akademie Krokieta i Lamy kart pracy i filmików.

Oprócz tego nauczyciele wychowania fizycznego przebrani za zwierzęta, nagrali specjalny “fitness” film dla uczniów. Nagranie zostało opublikowane, o ustalonej godzinie we wszystkich klasach lekcyjnych. Efekt, uczniowie naśladując ruchy nauczycieli, ćwiczyli razem z nimi.

W tym wyjątkowym dniu, zorganizowano także gry i zabawy oraz ćwiczenia gimnastyczne. Tłumnie uczestniczyli w nich zarówno nasi uczniowie, jak i ich opiekunowie.

***
Ideą European School Sport Day jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. To święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive ( bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego#ESSD2022#ESSDPoland#BeActive#edukacjawruchu#AKiL