Dzień LEGO w trzecich klasach.

28 lutego klasy trzecie obchodziły Międzynarodowy Dzień LEGO. Zabawa klockami LEGO® sprzyja kreatywności i zmusza do myślenia, pomaga rozwinąć wyobraźnię, a także pobudza kombinatorykę. Ale możliwości użycia Lego jest więcej. Trzecioklasiści  poznali historię powstania LEGO, doskonalili umiejetność czytania ze zrozumieniem, odkodowywali zdania, budowali w zespołach wylosowane projekty i prezentowali swoje pomysły w zabawach teatralnych. A na zajęciach angielskiego zbudowali swoje miasto i opisali po angielsku co w nim się znajduje. Nie zabrakło niespodzianki💛💙❤️książeczek LEGO z zadaniami dla dzieciaków.