Lekcje świąteczne języka angielskiego w klasach 1-3

Facebook
Twitter
LinkedIn

 

Stacje dydaktyczne to jedna z tzw. metod aktywizujących, która z powodzeniem może być wykorzystana podczas lekcji powtórkowych. Polega ona na tym, że nauczyciel przygotowuje zróżnicowane aktywności językowe i rozkłada je w różnych miejscach sali – każde ćwiczenie to inna stacja. Zadaniem uczniów jest podchodzenie do kolejnych stacji i wykonywanie znajdujących się tam zadań. Nie ma jednak ściśle określonej kolejności – to uczniowie wybierają, które aktywności chcą wykonać najpierw, a które później oraz ile czasu chcą poświęcić każdej ze stacji. Podczas lekcji, na których korzystamy z metody stacji zależy nam przede wszystkim na pełnym zaangażowaniu uczniów – rola nauczyciela jest ograniczona do roli obserwatora (który jednak służy swoją radą czy podpowiedzią, jeśli tego potrzebują dzieci).

Takie też stacje czekały na uczniów klas 1-3 na ostatnich lekcjach angielskiego przed Świętami. Były to m.in.: gry, zagadki, krzyżówki, praca z tekstem, budowa wyrazów i zdań, odczytywanie za pomocą tabletów qr kodów z wymową słówek, a wszystko oparte na słownictwie związanym ze Świętami.

Ta aktywna forma zajęć bardzo się wszystkim podobała! Będziemy powtarzać 😊

Zespół języka angielskiego 1-3

 

 

 

Zobacz inne

Warsztaty robienia kul do kąpieli.

W naszej szkole, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyły się warsztaty robienia kul do kąpieli. Najmłodsi uczniowie z  klasy “0” 

Mistrzostwa Świata Qatar 2022.

Nasza szkoła kibicuje oraz zapisuje wyniki podczas Mistrzostw Świata Qatar 2022                        

Niezwykłe osobowości w naszej szkole.

Nasi nauczyciele robią naprawdę ważne i dobre rzeczy. Nie sposób się nimi nie chwalić. Idealnym przykładem może być np. aktywność pani Asi

Comments are closed.