Lekcje świąteczne języka angielskiego w klasach 1-3

Facebook
Twitter
LinkedIn

 

Stacje dydaktyczne to jedna z tzw. metod aktywizujących, która z powodzeniem może być wykorzystana podczas lekcji powtórkowych. Polega ona na tym, że nauczyciel przygotowuje zróżnicowane aktywności językowe i rozkłada je w różnych miejscach sali – każde ćwiczenie to inna stacja. Zadaniem uczniów jest podchodzenie do kolejnych stacji i wykonywanie znajdujących się tam zadań. Nie ma jednak ściśle określonej kolejności – to uczniowie wybierają, które aktywności chcą wykonać najpierw, a które później oraz ile czasu chcą poświęcić każdej ze stacji. Podczas lekcji, na których korzystamy z metody stacji zależy nam przede wszystkim na pełnym zaangażowaniu uczniów – rola nauczyciela jest ograniczona do roli obserwatora (który jednak służy swoją radą czy podpowiedzią, jeśli tego potrzebują dzieci).

Takie też stacje czekały na uczniów klas 1-3 na ostatnich lekcjach angielskiego przed Świętami. Były to m.in.: gry, zagadki, krzyżówki, praca z tekstem, budowa wyrazów i zdań, odczytywanie za pomocą tabletów qr kodów z wymową słówek, a wszystko oparte na słownictwie związanym ze Świętami.

Ta aktywna forma zajęć bardzo się wszystkim podobała! Będziemy powtarzać 😊

Zespół języka angielskiego 1-3

 

 

 

Zobacz inne

1,5% podatku

  Szanowni Państwo, ponieważ nadszedł czas rocznych rozliczeń podatkowych, wspólnie z Zarządem zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zaangażowanie członków

Szkoła w nocy też może być fajna

To była niezwykła i pełna atrakcji karnawałowa noc. Uczniowie z klasy 7a, wraz z wychowawczyniami, postanowili na noc zostać….w szkole. Tym razem

Szkolne koło ornitologiczne.

Dzieci z koła ornitologicznego pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. W tym trudnym dla ptaków okresie, wieszają własnoręcznie zrobione ptasie ciasto.

Comments are closed.