„Łódź – moje miasto”.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Realizując całoroczny projekt „Łódź – moje miasto”,  uczniowie klas drugich, we wtorek 13.09 wybrali się na spacer po ulicy Piotrkowskiej.

Swoją przygodę ze słynną Pietryną  – niektórzy po raz pierwszy – rozpoczęli od placu Wolności. Już na samym wstępie oczarowały ich ściany kamienic w Pasażu Róży. Wędrując  dalej, podziwiali zabudowania Piotrkowskiej, które w słonecznej scenerii ukazywały całe swoje piękno. Jednak największą popularnością cieszyły się mijane po drodze pomniki tworzące Galerię Wielkich Łodzian. Uczniowie również zainteresowali się mijaną Aleją Gwiazd.  Odczytywali nazwiska reżyserów, aktorów i operatorów. Spacer zakończył się przy pomniku jednorożca i jego stajni.

W dobrych humorach i tylko troszeczkę zmęczeni  uczniowie wrócili do szkoły.  J.Witczak

Zobacz inne

1,5% podatku

  Szanowni Państwo, ponieważ nadszedł czas rocznych rozliczeń podatkowych, wspólnie z Zarządem zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zaangażowanie członków

Szkoła w nocy też może być fajna

To była niezwykła i pełna atrakcji karnawałowa noc. Uczniowie z klasy 7a, wraz z wychowawczyniami, postanowili na noc zostać….w szkole. Tym razem

Szkolne koło ornitologiczne.

Dzieci z koła ornitologicznego pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. W tym trudnym dla ptaków okresie, wieszają własnoręcznie zrobione ptasie ciasto.

Comments are closed.