„Łódź – moje miasto”.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Realizując całoroczny projekt „Łódź – moje miasto”,  uczniowie klas drugich, we wtorek 13.09 wybrali się na spacer po ulicy Piotrkowskiej.

Swoją przygodę ze słynną Pietryną  – niektórzy po raz pierwszy – rozpoczęli od placu Wolności. Już na samym wstępie oczarowały ich ściany kamienic w Pasażu Róży. Wędrując  dalej, podziwiali zabudowania Piotrkowskiej, które w słonecznej scenerii ukazywały całe swoje piękno. Jednak największą popularnością cieszyły się mijane po drodze pomniki tworzące Galerię Wielkich Łodzian. Uczniowie również zainteresowali się mijaną Aleją Gwiazd.  Odczytywali nazwiska reżyserów, aktorów i operatorów. Spacer zakończył się przy pomniku jednorożca i jego stajni.

W dobrych humorach i tylko troszeczkę zmęczeni  uczniowie wrócili do szkoły.  J.Witczak

Zobacz inne

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Szanowni Państwo, Zarząd Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” zaprasza na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 22 listopada 2023r. o godzinie 18:00.

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA WESOŁO

Dnia 26.05 odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego na wesoło. W ramach tego klasa 6b przygotowała w języku niemieckim przedstawienie

Comments are closed.