Mistrzowie unihokeja z Vc

Facebook
Twitter
LinkedIn

Unihokej zatacza coraz szersze kręgi i zyskuje na popularności. Wystarczy wspomnieć, że w Łodzi na przełomie czerwca i lipca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Jej utworzenie przypisywane jest Szwedom. Unihokej najłatwiej porównać do hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie oraz bez łyżew bądź krążka. Gra się wykonanymi z tworzywa sztucznego kijami na parkiecie.

 

 

 

 

Coroczny mikołajkowy turniej unihokeja odbył się w naszej szkolnej hali, w dniu 5 grudnia.
W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Każda klasa wystawiła swoją reprezentację. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach:
Grupa A, klasy: Va,Vb,Vc, VIa, VIb
Grupa B, klasy: IVa, IVb, IVc
Do finału weszły trzy najlepsze zespoły: Vc, VIa i IVa.
Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym. Rywalizacja była zacięta.Wszystkie zespoły wykazały ogromne zaangażowanie. Turniej stał na wysokim poziomie, jak na rozgrywki szkolne i do końca nie było wiadomo, które zespoły zajmą najwyższe lokaty.

Poza „zdrową” rywalizacją, w duchu fair play były emocje i świetna zabawa, czego najlepszym dowodem było uśmiechy nieschodzące z twarzy uczniów.

Niepokonana okazała się klasa Vc. Drugie miejsce zajęła klasa IVa. Brąz należał do zawodników z klasy VIb.
Zwycięzcy otrzymali puchar z rąk Pani dyrektor oraz nagrody.

Dziękujemy za wspaniały doping, ducha walki i wszystkim którzy brali udział w naszej sportowej zabawie. Kolejny mikołajkowy turniej już za rok.
   

Zobacz inne

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA WESOŁO

Dnia 26.05 odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego na wesoło. W ramach tego klasa 6b przygotowała w języku niemieckim przedstawienie

Comments are closed.