Mistrzowie unihokeja z Vc

Facebook
Twitter
LinkedIn

Unihokej zatacza coraz szersze kręgi i zyskuje na popularności. Wystarczy wspomnieć, że w Łodzi na przełomie czerwca i lipca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Jej utworzenie przypisywane jest Szwedom. Unihokej najłatwiej porównać do hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie oraz bez łyżew bądź krążka. Gra się wykonanymi z tworzywa sztucznego kijami na parkiecie.

 

 

 

 

Coroczny mikołajkowy turniej unihokeja odbył się w naszej szkolnej hali, w dniu 5 grudnia.
W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Każda klasa wystawiła swoją reprezentację. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach:
Grupa A, klasy: Va,Vb,Vc, VIa, VIb
Grupa B, klasy: IVa, IVb, IVc
Do finału weszły trzy najlepsze zespoły: Vc, VIa i IVa.
Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym. Rywalizacja była zacięta.Wszystkie zespoły wykazały ogromne zaangażowanie. Turniej stał na wysokim poziomie, jak na rozgrywki szkolne i do końca nie było wiadomo, które zespoły zajmą najwyższe lokaty.

Poza „zdrową” rywalizacją, w duchu fair play były emocje i świetna zabawa, czego najlepszym dowodem było uśmiechy nieschodzące z twarzy uczniów.

Niepokonana okazała się klasa Vc. Drugie miejsce zajęła klasa IVa. Brąz należał do zawodników z klasy VIb.
Zwycięzcy otrzymali puchar z rąk Pani dyrektor oraz nagrody.

Dziękujemy za wspaniały doping, ducha walki i wszystkim którzy brali udział w naszej sportowej zabawie. Kolejny mikołajkowy turniej już za rok.
   

Zobacz inne

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Szanowni Państwo, Zarząd Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” zaprasza na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 22 listopada 2023r. o godzinie 18:00.

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA WESOŁO

Dnia 26.05 odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego na wesoło. W ramach tego klasa 6b przygotowała w języku niemieckim przedstawienie

Comments are closed.