Warsztaty sztuki prezentacji w klasie 7a

Podczas przygotowań wystawy w ramach Festiwalu Pięknego Słowa nasze polonistki poznały pana Tomasza Adamkiewicza ze Stowarzyszenia ,,Akademia Mądrego Życia”. Rozmowa o retoryce i sztuce prezentacji zaowocowała nawiązaniem współpracy i kontynuacją działań na rzecz polszczyzny.

Ostatnio siódmoklasiści podczas lekcji języka polskiego mieli okazję pracować pod kierunkiem panów Tomasza Adamkiewicza, Pawła Łysiaka i Zbyszka Paliwody.
➡️Opowiadali o swoim sukcesie z ostatniego tygodnia.
➡️ Wygłaszali przemówienia na wybrany przez siebie temat. Różnorodność była ogromna: mój największy sukces, o demotywującej roli stopni w szkole, pies – przyjaciel człowieka, MŚ w Katarze i problem: Co najpierw – płatki czy mleko?
➡️Wcielali się w rolę recenzenta, mistrza pozytywnego myślenia, mistrza czasu, mistrza wymowy.
➡️ Wzięli udział w łańcuszku mówców, improwizując krótkie mowy zainspirowane hasłem (np. życie, kochajmy się, nowe technologie, odwaga…)
✅ Uczniowie z zaangażowaniem i ogromną dojrzałością podeszli do wyzwań stawianych przez gości.
✅ Doskonalili kompetencje przyszłości – komunikację, kreatywność, krytyczne myślenie, współpracę.
Uczniowie odważnie i śmiało zabierali głos. Wywiązali się z zadań i wspaniale korzystali z okazji, by się rozwijać i przełamywać swoje zahamowania czy obawy.
Wszyscy uczestnicy mogli zagłosować na najlepsze przemówienie, improwizacje na wskazany temat oraz wypowiedź o sukcesie.
Najwięcej punktów i wyróżnienia otrzymali: Wiktor, Zosia, Filip O. Michał i Mateusz.

#4k #współpraca #retoryka #kompetencjeprzyszłości #kochamtęrobotę