Weihnachtsmarkt mit allen Sinnen, czyli Kiermasz bożonarodzeniowy wszystkimi zmysłami

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dnia 15 grudnia z inicjatywy germanistek odbył się w naszej szkole bożonarodzeniowy kiermasz w języku niemieckim. Kiermasz był lekcją otwartą, podczas której uczniowie klas V-VI przy pomocy wszystkich swoich zmysłów mogli wziąć udział w różnych aktywnościach, takich jak choćby wykonanie papierowej choinki czy też rozpoznanie potraw i przysmaków tylko i wyłącznie za pomocą zmysłu smaku.
Ponadto rozwiązując ćwiczenia mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe np. na podstawie nagrania uzupełniając słowa niemieckiej kolędy “O Tannenbaum” oraz skosztować różnych przysmaków bożonarodzeniowych.
Uczniowie klas VII nie tylko przygotowali liczne dekoracje, upiekli pyszne ciasta oraz przynieśli wszelkiego rodzaju przysmaki, ale również odpowiadali również za organizację i prowadzenie poszczególnych stacji dla swoich młodszych kolegów oraz koleżanek.

Frohe Weihnachten! 🙂

Zobacz inne

Warsztaty robienia kul do kąpieli.

W naszej szkole, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyły się warsztaty robienia kul do kąpieli. Najmłodsi uczniowie z  klasy “0” 

Mistrzostwa Świata Qatar 2022.

Nasza szkoła kibicuje oraz zapisuje wyniki podczas Mistrzostw Świata Qatar 2022                        

Niezwykłe osobowości w naszej szkole.

Nasi nauczyciele robią naprawdę ważne i dobre rzeczy. Nie sposób się nimi nie chwalić. Idealnym przykładem może być np. aktywność pani Asi

Comments are closed.