Weihnachtsmarkt mit allen Sinnen, czyli Kiermasz bożonarodzeniowy wszystkimi zmysłami

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dnia 15 grudnia z inicjatywy germanistek odbył się w naszej szkole bożonarodzeniowy kiermasz w języku niemieckim. Kiermasz był lekcją otwartą, podczas której uczniowie klas V-VI przy pomocy wszystkich swoich zmysłów mogli wziąć udział w różnych aktywnościach, takich jak choćby wykonanie papierowej choinki czy też rozpoznanie potraw i przysmaków tylko i wyłącznie za pomocą zmysłu smaku.
Ponadto rozwiązując ćwiczenia mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe np. na podstawie nagrania uzupełniając słowa niemieckiej kolędy “O Tannenbaum” oraz skosztować różnych przysmaków bożonarodzeniowych.
Uczniowie klas VII nie tylko przygotowali liczne dekoracje, upiekli pyszne ciasta oraz przynieśli wszelkiego rodzaju przysmaki, ale również odpowiadali również za organizację i prowadzenie poszczególnych stacji dla swoich młodszych kolegów oraz koleżanek.

Frohe Weihnachten! 🙂

Zobacz inne

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Szanowni Państwo, Zarząd Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” zaprasza na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 22 listopada 2023r. o godzinie 18:00.

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA WESOŁO

Dnia 26.05 odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego na wesoło. W ramach tego klasa 6b przygotowała w języku niemieckim przedstawienie

Comments are closed.