Weihnachtsmarkt mit allen Sinnen, czyli Kiermasz bożonarodzeniowy wszystkimi zmysłami

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dnia 15 grudnia z inicjatywy germanistek odbył się w naszej szkole bożonarodzeniowy kiermasz w języku niemieckim. Kiermasz był lekcją otwartą, podczas której uczniowie klas V-VI przy pomocy wszystkich swoich zmysłów mogli wziąć udział w różnych aktywnościach, takich jak choćby wykonanie papierowej choinki czy też rozpoznanie potraw i przysmaków tylko i wyłącznie za pomocą zmysłu smaku.
Ponadto rozwiązując ćwiczenia mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe np. na podstawie nagrania uzupełniając słowa niemieckiej kolędy “O Tannenbaum” oraz skosztować różnych przysmaków bożonarodzeniowych.
Uczniowie klas VII nie tylko przygotowali liczne dekoracje, upiekli pyszne ciasta oraz przynieśli wszelkiego rodzaju przysmaki, ale również odpowiadali również za organizację i prowadzenie poszczególnych stacji dla swoich młodszych kolegów oraz koleżanek.

Frohe Weihnachten! 🙂

Zobacz inne

1,5% podatku

  Szanowni Państwo, ponieważ nadszedł czas rocznych rozliczeń podatkowych, wspólnie z Zarządem zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zaangażowanie członków

Szkoła w nocy też może być fajna

To była niezwykła i pełna atrakcji karnawałowa noc. Uczniowie z klasy 7a, wraz z wychowawczyniami, postanowili na noc zostać….w szkole. Tym razem

Szkolne koło ornitologiczne.

Dzieci z koła ornitologicznego pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. W tym trudnym dla ptaków okresie, wieszają własnoręcznie zrobione ptasie ciasto.

Comments are closed.