świetlicowa jazda bez trzymanki

Facebook
Twitter
LinkedIn

W ostatnich tygodniach wiele się u nas dzieje, wiele dobrego i szalonego.

W Andrzejkowe dni wróżyliśmy, bawiliśmy się w rytmach naszych ulubionych piosenek. A jak tylko w kalendarz wskoczył grudzień zaczęliśmy przygotowania do Świąt! Totalny odlot, świąteczna muzyka, tworzenie ozdób świątecznych, dekoracja sal i korytarza. A nawet świąteczne tańce wygibańce 🙂 W Mikołajki rozmawialiśmy o niesieniu pomocy potrzebującym, o dawaniu radości drugiemu człowiekowi. Pisaliśmy listy do świętego Mikołaja, w których zawarliśmy nasze prezentowe marzenia!

Wszystkie osoby z pierwszych klas dostały prezent dla całych swoich rodzin – zestaw przygotowany w akcji “Mała książka – wielki człowiek”. Biblioteka szkolna zachęca wszystkich do sprawdzenia, jakie niespodzianki kryje pakiet przygotowany we współpracy ze słynną twórczynią książek – Iwoną Chmielewską!

Bieżący tydzień mija pod znakiem Praw Człowieka. 10 grudnia, na całym świecie, zwraca się uwagę nie tylko na niezbywalne, przynależne każdemu z nas prawa, ale i podkreśla się dorobek osób zaangażowanych w pracę na rzecz poszanowania praw i wolności człowieka.
Wierzymy, że Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka są okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć, ale także zwrócenia uwagi na współczesne wyzwania w obszarze praw człowieka.
Dlatego też bierzemy udział w Maratonie Pisania Listów z Amnesty International.
Przypominamy o konkursie na plakat “Każdy człowiek ma prawo” – szczegóły na librusie!

Zobacz inne

Comments are closed.