Wycieczka dla klas II- gich do Doliny Skrzatów.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Aby zaciekawić dzieci otaczającym światem i ułatwić zrozumienie naszego miejsca w nim, 4 października wychowawczynie zabrały uczniów klas pierwszych do Doliny skrzatów. Świadomość ekologiczna to priorytet w edukacji dzisiejszych czasów. Chociszew to malownicze miejsce nad Bzurą, otoczone lasami i polami pełnymi zwierząt. W Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog, który do krainy Skrzatów (nie krasnoludków) wprowadza tych, którzy chcą przeżyć przygodę. Ukazuje gościom miłość do przyrody jako źródło fascynacji, logiki i piękna. W Dolinie Skrzatów widzieliśmy dziesiątki figur, domków, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieścią pochłoniętego pasją Skrzatologa . Opowieść o Skrzatach, to tradycja i filozofia słowiańskich plemion, wiedźm i wiedźminów.

Tu ekologia przejawia się w 3 zasadach:

– troszczenia się o Ziemię, naszą zieloną planetę,

– o ludzi, jej mieszkańców,

– oraz dzielenia się nadmiarem, i czerpania z tego radości i korzyści.

Zajęcia w formie dynamicznej, żywej opowieści, opartej o scenografię z życia Skrzatów rozbudziły wyobraźnię dzieci. Po spacerze uczestniczyły w warsztatach tworzenia starosłowiańskich lal – motanek. Powstały interesujące postaci i równie ciekawe otrzymały imiona. Nauka poprzez zabawę, pozwala na szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy. Zaciekawienie historią jest sposobem na poznanie siebie i przyszłości.

Na koniec wizyty w Dolinie Skrzatów odbyło się grillowanie smakowitych kiełbasek i degustacja herbatki ze świeżą miętą.

Lubimy takie wycieczki.

 

Zobacz inne

1,5% podatku

  Szanowni Państwo, ponieważ nadszedł czas rocznych rozliczeń podatkowych, wspólnie z Zarządem zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zaangażowanie członków

Szkoła w nocy też może być fajna

To była niezwykła i pełna atrakcji karnawałowa noc. Uczniowie z klasy 7a, wraz z wychowawczyniami, postanowili na noc zostać….w szkole. Tym razem

Szkolne koło ornitologiczne.

Dzieci z koła ornitologicznego pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. W tym trudnym dla ptaków okresie, wieszają własnoręcznie zrobione ptasie ciasto.

Comments are closed.