Wycieczka dla klas II- gich do Doliny Skrzatów.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Aby zaciekawić dzieci otaczającym światem i ułatwić zrozumienie naszego miejsca w nim, 4 października wychowawczynie zabrały uczniów klas pierwszych do Doliny skrzatów. Świadomość ekologiczna to priorytet w edukacji dzisiejszych czasów. Chociszew to malownicze miejsce nad Bzurą, otoczone lasami i polami pełnymi zwierząt. W Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog, który do krainy Skrzatów (nie krasnoludków) wprowadza tych, którzy chcą przeżyć przygodę. Ukazuje gościom miłość do przyrody jako źródło fascynacji, logiki i piękna. W Dolinie Skrzatów widzieliśmy dziesiątki figur, domków, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieścią pochłoniętego pasją Skrzatologa . Opowieść o Skrzatach, to tradycja i filozofia słowiańskich plemion, wiedźm i wiedźminów.

Tu ekologia przejawia się w 3 zasadach:

– troszczenia się o Ziemię, naszą zieloną planetę,

– o ludzi, jej mieszkańców,

– oraz dzielenia się nadmiarem, i czerpania z tego radości i korzyści.

Zajęcia w formie dynamicznej, żywej opowieści, opartej o scenografię z życia Skrzatów rozbudziły wyobraźnię dzieci. Po spacerze uczestniczyły w warsztatach tworzenia starosłowiańskich lal – motanek. Powstały interesujące postaci i równie ciekawe otrzymały imiona. Nauka poprzez zabawę, pozwala na szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy. Zaciekawienie historią jest sposobem na poznanie siebie i przyszłości.

Na koniec wizyty w Dolinie Skrzatów odbyło się grillowanie smakowitych kiełbasek i degustacja herbatki ze świeżą miętą.

Lubimy takie wycieczki.

 

Zobacz inne

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Szanowni Państwo, Zarząd Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” zaprasza na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 22 listopada 2023r. o godzinie 18:00.

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA WESOŁO

Dnia 26.05 odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego na wesoło. W ramach tego klasa 6b przygotowała w języku niemieckim przedstawienie

Comments are closed.