Metoda Lego – Logos na lekcji języka polskiego w klasie 4b

Metoda Lego – Logos na lekcji języka polskiego w klasie 4b

Uczniowie klas 4b i 4c mieli możliwość kreatywnego obcowania z lekturą szkolną „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara” dzięki metodzie Lego – Logos. Za pomocą klocków Lego tworzyli miejsca charakterystyczne dla akcji lektury, czyli dom pana Tumnusa, dom bobrów, zamek, pole bitwy Aslana i mieszkańców Narnii z siłami zła Białej Czarownicy.

Uczniowie wykreowali wspaniałe budowle, szczegółowo odwzorowali wyposażenie domów. Taka lekcja dostarcza wielu przeżyć i uczy pracy w zespole. W przyszłym tygodniu będzie budowała klasy 4a.