Narodowe Święto Niepodległości w klasach 4 – 8

Narodowe Święto Niepodległości w klasach 4 – 8

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasy czwarte, pod kierunkiem pani Kariny Fidelus, przygotowały plakaty o tematyce historycznej. Wystawę przy sekretariacie wzbogaciły cytaty sławnych osób wybrane przez klasę 6b i panią Annę Wilczyńską – Rutkowską. Klasa 4a, pod opieką pani Małgorzaty Marcinkowskiej i pani Martyny Grzybowskiej, zaprezentowała przedstawienie nawiązujące tematycznie do historii Polski, czasów zaborów i odzyskania niepodległości. Babcia i Dziadek – Aniela i Mikołaj – opowiadali wnukom o tych ważnych wydarzeniach. Opowieści były przeplatane recytacją wierszy. Filmik z przedstawieniem obejrzały klasy 4-6 na godzinie wychowawczej, a klasy siódme i ósme obejrzały prezentację historyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Zofii Kity. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyliśmy Konkursem Pieśni Patriotycznych.
Zespół humanistyczny