Święto Niepodległości 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn

16 listopada klasy IIa i IIb przedstawiły program artystyczny opowiadający o losach Polski. Przedstawienie rozpoczęło się od przypomnienia zebranym legendy opowiadającej o początkach państwa polskiego. Na scenie pojawiło się zatem trzech braci: Lech, Czech i Rus wraz ze swoimi rycerzami, którzy wędrowali w poszukiwaniu odpowiedniej do zamieszkania ziemi. Lech wybrał tę, którą wskazał mu się biały orzeł, a osadę nazwał Gnieznem. Następnie uczniowie zaprezentowali za pomocą tańca trudny czas rozbiorów, który zakończył się po 123 latach wielkim zwycięstwem. Na koniec zaśpiewali wzruszającą piosenkę opowiadającą słowami dziecka, czym jest niepodległość. Piosence towarzyszył układ choreograficzny z biało-czerwonymi szarfami tworzącymi finalnie flagę Polski.

 

Zobacz inne

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Szanowni Państwo, Zarząd Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” zaprasza na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 22 listopada 2023r. o godzinie 18:00.

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA WESOŁO

Dnia 26.05 odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego na wesoło. W ramach tego klasa 6b przygotowała w języku niemieckim przedstawienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.