Święto Niepodległości 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn

16 listopada klasy IIa i IIb przedstawiły program artystyczny opowiadający o losach Polski. Przedstawienie rozpoczęło się od przypomnienia zebranym legendy opowiadającej o początkach państwa polskiego. Na scenie pojawiło się zatem trzech braci: Lech, Czech i Rus wraz ze swoimi rycerzami, którzy wędrowali w poszukiwaniu odpowiedniej do zamieszkania ziemi. Lech wybrał tę, którą wskazał mu się biały orzeł, a osadę nazwał Gnieznem. Następnie uczniowie zaprezentowali za pomocą tańca trudny czas rozbiorów, który zakończył się po 123 latach wielkim zwycięstwem. Na koniec zaśpiewali wzruszającą piosenkę opowiadającą słowami dziecka, czym jest niepodległość. Piosence towarzyszył układ choreograficzny z biało-czerwonymi szarfami tworzącymi finalnie flagę Polski.

 

Zobacz inne

Warsztaty robienia kul do kąpieli.

W naszej szkole, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyły się warsztaty robienia kul do kąpieli. Najmłodsi uczniowie z  klasy “0” 

Mistrzostwa Świata Qatar 2022.

Nasza szkoła kibicuje oraz zapisuje wyniki podczas Mistrzostw Świata Qatar 2022                        

Niezwykłe osobowości w naszej szkole.

Nasi nauczyciele robią naprawdę ważne i dobre rzeczy. Nie sposób się nimi nie chwalić. Idealnym przykładem może być np. aktywność pani Asi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.